I BFMD – Koncert 212.10.2014, niedziela, g. 17

MUZYCZNE BARWY WIOLONCZELI I OBOJU
Tytus Wojnowicz – obój barokowy
Anna Szul – wiolonczela barokowa
Rafał Gumiela  klawesyn


FOTOGRAFIE: tutaj (FACEBOOK)


PROGRAM:


SALVATORE LANZETTI (1710 – 1780)
Sonata G-dur op 1 nr 7 (Andante, Allegro, Largo, Rondeau, Andante)

HEINRICH IGNAZ FRANZ BIBER (1644-1704)
PassacagliaThe Guardian Angel (transkrypcja na wiolonczelę solo)

FRANCESCO GEMINIANI (1687-1762)
II Sonata d-moll (Andante, Presto, Adagio, Allegro)

ALESSANDRO BESOZZI (1702-1792)
Sonata D-dur (Allegro, Adagio, Allegro)

JACQUES MARTIN HOTTETERRE (1674-1763)
Suita F-dur (Allemande, Sarabande, Courante, Rondeau, Menuet, Gigue)


TYTUS WOJNOWICZ - ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie w roku 1990, w klasie oboju prof. Stanisława Malikowskiego. Następnie studiował w Musikhochschule we Freiburgu w klasie prof. Heinza Holligera gdzie otrzymał dyplom w roku 1993. Brał udział w kilku konkursach krajowych i międzynarodowych. Był wybierany Instrumentalistą Roku 1997, 1998 w plebiscycie polskich rozgłośni radiowych. W latach 1989-2002 był członkiem Warszawskiego Kwintetu Dętego „Da Camera” z którym odbył wiele podróży koncertowych za granicą i w kraju. Występował m. in. Na Tajwanie , w Niemczech, Czechach, Holandii, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych. Jako solista występował z większością polskich zespołów filharmonicznych oraz z orkiestrami kameralnymi. Nagrał wiele płyt z muzyką rozrywkową, etniczną i klasyczną - w tym 6 dla Sony Music. Dwie z nich były nominowane do nagrody „Fryderyka”. Jako muzyk sesyjny brał udział w nagraniach piosenek takich muzyków jak Michał Bajor, Zbigniew Hołdys, Małgorzata Ostrowska, Katarzyna Skrzynecka. Nagrał partię oboju na ścieżce dźwiękowej do filmu „Boża podszewka”.

W latach 2006-2007 wraz z Nigelem Kennedy zagrał kilkanaście koncertów w najważniejszych salach koncertowych Europy. 

Jako adiunkt prowadzi klasę oboju na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

ANNA SZUL - studia licencjackie ukończyła w klasie wiolonczeli prof. Renaty Marzec na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Na tej samej uczelni ukończyła studia magisterskie w klasie wiolonczeli ad. Macieja Kamrowskiego oraz w klasie wiolonczeli barokowej Markusa Möllenbecka.
Jest czynnym muzykiem kameralnym i orkiestrowym. Współpracuje z wieloma orkiestrami w Polsce, m. in. Filharmonią Pomorską, Capellą Bydgostiensis, Filharmonią Zielonogórską, Filharmonią Gorzowską, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.


RAFAŁ GUMIELA – w 2013 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie klawesynu prof. Urszuli Bartkiewicz oraz w klasie organów prof. Piotra Grajtera i prof. Radosława Marca. Od 2011r. pracuje jako wykładowca w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w Katedrze Klawesynu, Organów i Muzyki Dawnej.
Uczestniczy w wielu projektach muzyki współczesnej dokonując nagrań i prawykonań koncertowych dla polskiego radia i telewizji. Ma za sobą wiele koncertów kameralnych, organowych oraz klawesynowych w kraju i za granicą m.in. we Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Ukrainie.
Podejmuje działania na rzecz rozwoju kultury muzycznej w Tomaszowie Lubelskim (jest inicjatorem oraz kierownikiem artystycznym i organizacyjnym Wieczornych Spotkań z Muzyką pod hasłem „Rodzina Miastu”. Rafał Gumiela w 2012 r. pełnił funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Młodych Organistów i Wokalistów im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy. W 2014 roku został kierownikiem Bydgoskiego Festiwalu Muzyki Dawnej.