Muzyka w Kościele Zbawiciela - Koncert 2

KONCERT 2
6 lipca 2014, niedziela, g. 11:30
KONCERT STUDENTÓW AKADEMII MUZYCZNEJ W BYDGOSZCZY
Marek Przywarty - organy
Marcin Chiliński - gitara

PROGRAM:

Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Passacaglia c-moll BWV 582 (organy)

Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Chaconne BWV 1004 (gitara)

Joaquin Rodrigo (1901-1999) – Invocación y danza (gitara)

Jehan Alain (1911-1940) – Litanies (organy)

FOTORELACJA (FACEBOOK): tutaj

Marek Przywarty – ur. 1989 r., pochodzi z Nakła nad Notecią. Ukończył naukę gry na organach i fortepianie w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. W październiku br. rozpocznie rok dyplomowy studiów magisterskich w klasie organów prof. Piotra Grajtera i prof. dr hab. Radosława Marca, oraz ostatni rok studiów licencjackich w klasie klawesynu prof. Urszuli Bartkiewicz w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez: Józefa Serafina, Marka Toporowskiego i Oliviera Latry. Laureat konkursów organowych, w tym zdobywca wyróżnienia na II Ogólnopolskim Konkursie Organowym organizowanym w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej (Krasnobród 2009) oraz III miejsca na I Międzyuczelnianym Konkursie Organowym (Katowice 2012). Brał udział w nagraniach dzieła Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego Conductus Funebris, realizując partię basso continuo, we współpracy z chórem Chorus Culmensis pod dyrekcją Wojciecha Błaszaka. W kwietniu 2013 roku otrzymał nagrodę Starosty Powiatu Nakielskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i sztuki.


Marcin Chiliński urodził się w 1990 r. w Działdowie. Ukończył z wyróżnieniem studia I st. w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dr Krzysztofa Pełecha. W tym roku ukończył pierwszy rok studiów magisterskich w tej samej uczelni.

Uczestniczył w licznych kursach i warsztatach w Olsztynie, Krzyżowej, Wrocławiu, Brnie oraz Enschede. Swój warsztat doskonalił w klasach mistrzowskich m.in. Huberta Kappela, Davida Pavlovitsa, Lorenzo Micheli i Marcina Dylli.

Marcin Chiliński jest laureatem wielu konkursów muzycznych, m.in. w Olsztynie, Warszawie, Chełmie oraz Brodnicy. Był stypendystą Starosty Działdowskiego oraz rektora AM w Bydgoszczy. Koncertuje w kraju i zagranicą jako solista i kameralista.